Sezon w pełni! A my zostajemy w mieście całe wakacje. Ręka w górę, kto tak ma?!
Postanowiliśmy znaleźć w Poznaniu kawałek Bałtyku, jego plaży oraz idealnego miejsca do odpoczynku i chillowania. Uwielbiamy Wartę! Dlatego też chcieliśmy Wam pokazać wszystkie miejscówki nad Wartą idealne na lato! Plaże miejskie oraz bary przy Warcie, w których można zrobić grilla, spotkać się ze znajomymi, poczytać książkę czy posłuchać muzyki.

Tak więc zaczynajmy!

Plaża miejska Wilda – Piastowska 71

Leżaki na Plaży miejskiej Wilda.

Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy ją od strony Wildy. Samochodem wjedziemy z Drogi Dębińskiej, rowerkiem poprzez Wartostradę. Duża plaża z leżakami! Dużo piachu i cudownych roślin! Wiklinowe budki plażowe dają odczucie przebywania nad prawdziwym morzem!

Może w Warcie nie polecamy zażywania kąpieli, ale Plaża miejska Wilda udostępnia kilka wanien jakuzzi, natryski i oczywiście chłodzące napoje.  Możemy się opalać w pełnym słońcu jak również poleżeć w cieniu. Miejsce idealne dla dzieci jak i dorosłych. Hamaki, boisko do siatkówki.. nic tylko odpoczywać.

A z takich bardziej kulturowych wydarzeń, doświadczymy tu spotkań z niezwykłymi osobami np Elżbietą Dzikowską – podróżniczką. Odbywają się warsztaty muzyczne i takie dla pasjonatów roślin. A dla dzieci szkółki piłkarskie, pikniki i wiele innych.

KontenerArt Poznań – Ewangelicka

Wejście do KontenerArt

Najbardziej znane miejsce nad Wartą. Dzieje się tam tak wiele, że nie da się wszystkiego zmieścić w krótkim opisie. Koncerty, stand – upy, wernisaże, Jam Session, różnego typu warsztaty. Nauczymy się rysować, tańczyć i śpiewać! Czego chcieć więcej! Spokojnie, dla tych, którzy nie lubią takich atrakcji jak na przykład Bartek.. cóż.. Można posiedzieć i popatrzeć z fajnym drinkiem, czy dobrym napojem. W dzień i w nocy jest to bardzo aktywne miejsce. Jest piasek, wiec bez problemu można się opalać.

Miejsce trochę hipsterskie, ale kto w dzisiejszych czasach nie jest hipsterem na swój sposób? Żeby poznać to wszystko, zobaczyć, przeżyć, musicie tam być!

Plaża Hamaki – Ewangelicka

Plaża Hamaki nad Wartą

Piach, piach, piach… i oczywiście hamaki! Tuż obok KontenerArt. Miejsce idealne na wypoczynek. 44 hamaki do dyspozycji, ale powiemy Wam szczerze, że kto pierwszy ten lepszy. Nam nie udało się jeszcze poleżeć na hamaczku.. Są jeszcze leżaczki, można przynieść własny kocyk.

Wszystkie atrakcje połączone są z KontenerArt, ze względu na tak bliską odległość miejsc. Do jedzenia znajdziemy coś gruzińskiego, a dokładnie potrawy z Pan Gar.

Nie załapaliście się na hamak, leżak ani kocyk? Obok jest bardzo ładny park z natryskami, fontanną. Dużo zieleni! Dla spokojniejszych bywalców na plażach miejskich.

Przystań na Chwilę – Estkowskiego

Przystań na Chwilę

Ostatnio nasze ulubione miejsce! Może bez piasku, plaży i boiska do siatki ale miejsce idealne na chwilę relaksu. Klimat bardzo naturalny, dużo trawy, desek, skrzynek. Bar, w którym napijemy się coś mocniejszego, ciekawe drinki, serwują również kawę. Cold Brew z marakują.. brzmi smakowicie. My skusiliśmy się na piwo zero, którego również nie brakuje. Z sokiem arbuzowym! Nowa miłość Patrycji.

Klimatyczne miejsce nad przystanią, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak robi się drewniane kajaki. Gdzie można wypożyczyć motorówkę czy inną łódkę. Z obu stron mamy wodę, czujemy się jak na bardzo klimatycznej wyspie.

Wiszące żarówki, widok z jednej strony na katedrę, z drugiej na mieszkania stylizowane na stare kamienice. Można się zakochać! A dla tych co się trafia do serca przez żołądek, powstaje strefa gastro!!

Co z innymi atrakcjami? Przez cały sierpień możemy pośmieszkować przy Stand – upie! A czasem obejrzeć film na dużym ekranie pod gwiazdami!

Plaża Ogród Szeląg – Ugory 95

Plaża miejska Szelong z hamakami

Kolejna plaża miejska w Poznaniu z hamakami! Dalej od miasta więc jest tam sporo zieleni, dużo rodzin z dziećmi i zwierzakami. Zjemy lody, gofry, frytki i inne smakołyki. Oczywiście jest jakuzzi i wiele leżaków. Niedaleko znajdziemy wiele miejsc na grilla czy nawet ognisko. Ławeczki, stoliki – fajny klimat. Pamiętajcie jednak o środku na komary…

Odbywają się tam zajęcia jogi, możesz sobie wypleść koszyk z wikliny czy nawet nawet potańczyć tango. Coraz więcej atrakcji znajdziemy właśnie w takich miejscach, trochę w mieście trochę poza nim. Miejsca świetne na wypoczynek po pracy czy na spędzenie ciekawego weekendu.

Burger Kont i Barbarka ze spokojem

Barbarka ze spokojem i Burger Kont

Coś do zjedzenia i coś do wypicia! Miejsca przy Wartostradzie, przy Moście św. Rocha, który wiadomo jest oblegany przez studentów i nie tylko. Można posiedzieć, chillować, napić się piwka lub zjeść burgera. Nie wejdziemy z własnym alkoholem na teren burgerowni i plaży przy Barbarce. Więcej informacji o tych miejscach pojawi się wkrótce w zakładce Puby oraz Bary!

Plaża Rataje – Wioślarska 72

Bar przy Plaży Rataje

Podczas Mundialu była tam Strefa Kibica. Teraz można oglądać filmy pod gwiazdami. Miejsce tak jak wyżej pełne atrakcji dla ludzi aktywnych jak i dla tych. którzy chcą po prostu odpocząć. Zauważyliśmy, że duże grupy ludzi się tam zbierają. Robią spotkania biznesowe, wieczorki okolicznościowe itp. Można zasiąść przy dużym, rodzinnym stole pod parasolem.

Obok mamy boisko do siatkówki a także, coś czego nie znajdziemy nigdzie indziej czyli rowerki stacjonarne! Można przyjść i jechać w siną dal!

Atrakcje? Zumba, lekcje rysunku, filmy, o których już wspominaliśmy. Zdarzają się koncerty, przeglądy muzyczne i wiele atrakcji. Strefa gastro wspomaga oczywiście bytowanie na tej plaży. A dla tych, którym kiełbaska z grilla wystarczy stoją murowane grille, z których można korzystać.

 

A Wy macie ulubione miejsca nad Wartą?

Plaże miejskie nad Wartą Leżaki na Plaży miejskiej Wilda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij
panorama Poznania