Posiłki obywatelskie w poznaniu

#zostańwdomu – to hasztag przewija się wszędzie, w mediach społecznościowych, w radiu, w prasie i w telewizji. Zadanie dla wszystkich ludzi to właśnie pozostanie w domu, przede wszystkim to w ten sposób można pomóc. Jednak, jest wielu ludzi, którzy dzięki swojej uczynności, zaparciu i zdrowemu rozsądkowi proponują pomoc tym, którzy są na pierwszej linii frontu – wszystkich pracowników szpitali, ośrodków zdrowia itp. W związku z tym powstała społeczność, strona “Posiłki Obywatelskie”, która biegnie z pomocą dla tych wszystkich ludzi.

Posilkiobywatelskie.pl – co to jest, jak to działa?

Grupa ludzi postanowiła stworzyć coś niesamowitego. Wraz z współpracą lokalnych punktów gastronomicznych, sklepów, producentów niosą pomoc wszystkim szpitalom w Poznaniu i okolicy. Do szpitali dostarczane są sprzęty ochrony osobistej – maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji. A dodatkowo- co wydaje się nie miej ważne, to woda pitna dla pracowników szpitali jak również posiłki. Każdego dnia wolontariusze przywożą do szpitali setki posiłków. Dzięki współpracy z różnymi lokalami gastronomicznymi, które często równie za darmo przygotowują jedzenie dla ludzi, którzy tego potrzebują.

posiłki obywatelskie poznan

Jak pomagać w trakcie koronawirusa?

Przede wszystkim, nie wolno na własną rękę zawozić produktów do placówek szpitalnych. Jest to niebezpieczne i niezalecane. Jeżeli jesteś przedsiębiorą, który może w jakiś sposób wspomóc jedzeniem, sprzętem, czy wodą do picia. Każda restauracja lub sklep, która chce wspomóc akcję może skontaktować się z osobami zarządzającymi tą akcją, w tym Anną Zientalską – dietetyk, poprzez jej Instagram, ewentualnie bezpośrednio przez stronę internetową: posilkiobywatelskie.pl

Posiłki Obywatelskie – zrzutka!

Jeżeli jednak nie dysponujesz takimi produktami, to w bardzo łatwy sposób możesz pomóc nie wychodząc z domu – na czym nam najbardziej zależy. Dzięki zorganizowanej zbiórce, każdy obywatel może wspomóc tę akcję. Zebrane pieniądze przeznaczane są na jedzenie, produkty do ich przygotowania i inne produkty, których nie udało uzyskać się charytatywnie. Każdy mieszkaniec Poznania może przelać dowolną sumę pieniędzy, aby wspomóc działających wolontariuszy w słusznej sprawie. Niestety każdy z nas może znaleźć się w szpitalu jako chory na koronawirus, dlatego warto wspomagać lekarzy, pielęgniarki i cały personel, aby mieli siłę nas leczyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij
panorama Poznania