Nowy odcinek Wartostrady Poznań

Czyż Wartostrada nie jest strzałem w dziesiątkę?
Dla wszystkich mieszkańców, którzy lubią spędzać czas aktywnie to raczej tak! Każdego dnia, niezależnie od pogody i pory roku możemy zobaczyć ludzi na ścieżce zbudowanej wzdłuż rzeki Warty. Do tej pory można było korzystać z nieprzerwanej trasy tyko z jednej strony rzeki, od strony Politechniki. A teraz możemy zauważyć, że druga strona, od strony Starego Rynku jest w trakcie budowy.

Wartostrada w Poznaniu

Już od jakiegoś czasu możesz cieszyć się asfaltową ścieżką, która rozpoczyna się przy moście Przemysła I, ciągnie pod mostem Królowej Jadwigi, mostem Św. Rocha, aż do ulicy Lechickiej. Taka trasa ciągnie się prawie 10 km, jest to naprawdę dobry pomysł na aktywny odpoczynek. Po Wartostradzie można poruszać się pieszo, na rowerze, czy rolkach.

Nowy odcinek Wartostrady – przebieg trasy

Źródło: pim.poznan.pl

Drugi odcinek, ten po lewej stronie rzeki (zawsze patrzymy na mapę, aby określić strony i kierunki) powstał dosyć szybko. Budowa zakończyła się pod koniec listopada, a teraz robione są ostateczne poprawki kosmetyczne. Kawałek trasy – od mostu Przemysła I, wzdłuż ul Piastowskiej do mostu Królowej Jadwigi już był, jednak później trzeba wjechać w park, a nie jest to bezpieczne dla pieszych i psów.

Aktualnie miasto zbudowało trasę, która połączyła się z już będącym kawałkiem przy Łaźni Miejskiej na Wildzie do mostu Chrobrego. Był tam nie utwardzony przejazd, który przy deszczu robił się błotnisty i niebezpieczny. Teraz powstają kolejne odcinki Wartostrady, które są oświetlone, oraz będzie założony monitoring.

Źródło: pim.poznan.pl

Do końca marca mają powstać jeszcze parkingi z wiatami na rowery przy ul Garbary oraz w okolicy mostu Św. Rocha. Oczywiście wzdłuż będą postawione ławeczki i kosze na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zamknij
panorama Poznania